PvP (hráč vs. hráč)

 Je jedna z mnoha věcí s kterými se bez pochyby setká každý. Jde o zuřivý konflikt mezi Hordou a Aliancí a aby jste vyzkoušeli své síly proti cizí frakci můžete se stát gladiátory v arénách, uznávanými bojovníky v battlegroundech, zaútočit na cizí město a zabít krále, a nebo se jen náhodně střetnout uprostřed krajiny s nepřítelem.
 Ovšem už to není tak jednoduché jako boj proti příšerám - je to boj inteligence, překvapení a nepředvídatelnosti okamžiku.
Pokud se však hned necítíte na boj na život a na smrt, je zde možnost duelu, ve kterém boj probíhá naprosto stejně, až na výjímku, že poražený hráč neumírá. Je to také dobrý způsob jak změřit síly s hráčem stejné frakce, (ale nejsou za to žádné odměny, ani penalizace. Je to jen způsob jak změřit síly). Duel však nemůžete vyvolat v některých městech a při duelu na vás ostatní hráči nemohou sesílat žádná podpůrná kouzla. (Duel lze vyvolat pravým kliknutím na portrét cizí postavy, nebo napsat "/duel" )

Princip:
 Za každé zabití nepřátelského hráče jsou body = Honor pointy (Honory) za ty se dá u určitých obchodníků koupit speciální vybavení -od zbrojí,zbraní po jezdecká zvířata. Toto vybavení je však okamžitě  soulbound=nepřenosné na jinou postavu.

 Jelikož však náhodné setkání není tak časté, tak se můžete přihlásit do battlegroundů u vendorů, kteří jsou v každém velkém městě (Orgrimmar, Undercity, Thunder Bluff, Stormwind, Iron Forge a Shattrath city – popřípadě se zeptejte guardů na battlemastery)

 Battlegroundy: jsou speciální lokace určeny čistě pro PvP (takže Honor pointy vám budou stoupat jedna básen :-)) . Až se přihlásí dost lidí u vendora, hráči budou teleportováni do lokace, kde zabíjí soupeře ,snaží se získat cizí vlajku, nebo obsadit určité body na mapě.
Za výhry zísáte bonus honor pointů a marky, které si připlácíte při koupy speciální výzbroje, nebo je můžete u některých obchodníků vyměnit za honory.
Smrt : pokud se vám nezdaří a umřete v battlegroundu, již nemusíte chodit k mrtvolce, ale váš duch se objeví u spirit healera, který za každých 30sekund oživí všechny kolem něj s plným počtem životů a many. (a neděste se , že hned po oživení budete pod útokem, jelikož Horda i Aliance má každá svého spirit healera)
Typy Battlegroundů:
                   Alterac Valley (AV) lvl 51+(51-60, 61-70)                 Hráčů:min 10 na každé straně                                                                    
                                                                                                                     max 40 na každé straně
                                                    -Tento BG probíhá jako epická bitva a cílem je zničit nepřátelského
                                                     generála nebo zredukovat posili na 0.
                   Arathi Basin  (AB) lvl 20+(20-29, 30-39....60-69, 70)          Hráčů: max 15 na každé straně
                                                     -V tomto BG musíte obsazovat určité body a udržet je. Za každý
                                                     obsazený bod získáváte body a jaká strana získá jako první 2000
                                                     bodů vyhrává.
                    Warsong Gulch (WSG) lvl 10+(10-19, 20-29....60-69, 70)   Hráčů: min 5 na každé straně
                                                                                                                      max 10 na každé straně
                                                      -Toto je klasické braní vlajky - probojovat se nepřáteli do středu,
                                                     vzít vlajku a donést ji k vaší (ovšem pokud vám ji nevzali také :-)).
                                                     Která frakce ukradne cizí vlajku 3x tak vítězí.
                    Eye of the Storm (EOS) lvl 61+(61-69, 70)                 Hráčů: max 15 na každé straně
                                                       -Jde zde o 2 ostrovy spojené mosty. Na ostrovech jsou celkem 4
                                                       věže (body) které zabíráte a postupně z nich získáváte body +
                                                       uprostřed je vlajka o kterou se bojuje. Frakce, která jako první
                                                       nasbírá 2000 bodů vyhrává.

Arény: jsou další z spůsoubů PvP , zde však nezískáváte honory. Jsou zde speciální Arena pointy, který získáváte za arena rating (kvalitu týmu) a pouze 1x týdně, kdy se vyhodnotí vaše kvalita a podle toho se vám rozdají body. Předměty, které si následně můžete koupit za tyto body jsou speciálně určeny na PvP a tomu odpovídá i jedna z mnoha vlastností těchto věcí – resilience (snižuje soupeři šanci dát kritický úder, zranění z kritického úderu a snižuje poškození z DoT kouzel a vysávání). Tyto věci lze koupit u obchodníků nedaleko arenamasterů. (Všechny však budou okamžitě soulbound=nepřenosné na jinou postavu.)
Cesta stát se GLADIATOREM:
1) Team: základ je dobrý arena team, ten je pouze a jen na vás jak jej chcete mít omezením je jen počet hráčů a lvl 70+. Arena týmy jsou po 2 (2v2),3 (3v3) a 5 (5v5) hráčích a můžete si je vytvořit za poplatek 40zlatý za každého člena v městech: Orgrimmar , Undercity , Thunder Bluff ,Silvermoon , Stormwind , Ironforge , Darnassus , The Exodar , Tanaris-Gatgetzan , Nagrand-Ring of Trials , Shattrath a v  Blade´s edge Mountains-Circle of blood.  Vytvoříte si také jméno týmu a vzhled své arena vlajky, kterou máte v arénách na zádech. Hráči v týmu se mohou upravovat(=vyhazovat a nabírat nové -až na zakladatele týmu). Můžete mít až 2x tolik členů, než co máte za arena tým (2v2=max 4členové, 3v3=max 6členů...) je tak menší šance, že se tým nesejde.(ovšem pozor pak na rozdělování bodů – bod 4)
2) Boj: Do boje se přihlašujete u arenamasterů ,kteří jsou v stejných městech ,kde lze zakládat tým.Ti vás však hned nepustí do areny, ale zařadí vás do fronty, kde budete čekat na jiný(je jedno jestli Alianční nebo Hordský) arena team stejné skupiny(2v2, 3v3, 5v5). Až se přihlásí další skupina budete moci vstoupit do areny, kde za branou budete mít čas připravit svůj tým podpůrnými kouzly atd..-ovšem všechny co jste měli před vstupem do areny tak mizí.
Jsou 2 druhy zápasů v areně -1=zkušební arena zápas, za ten nejsou body, ale je dobré si ho vyzkoušet, když si nejste jistí. -2=na život a na smrt (rated=hodnocený) Do těchto zápasů se můžete přihlašovat už pouze jako tým (před přihlášením utvoříte partu s spolubojovníky do areny) boj probíhá stejně jako zkušební, jen až skončí, vyhodnotí se body.
Dodatek: v areně nelze užívat ability/kouzla/věci s cooldownem větším jak 15minut + nemůžete používat lektvary.
3) Smrt v aréně: pokud v aréně umřete už nemůžete prakticky nic dělat jelikož postava v aréně nelze oživit (můžete chodit a sledovat zbytek průběhu zápasu jako duch , nebo jen ležet jako obyčejná mrtvola :-)) dále už jen vyčkáváte dokud neumře celý jeden tým, až potom se ukáže vyhodnocení zápasu. Po vyhodnocení se znovu objevíte u přihlašovacího arenamastera s zbývajícími životy a manou a v případě smrti s plnými živ+manou.
4) Body: Potřebujete minimálně 10 rated zápasů jako tým a 30% hraných zapasů jako osoba, aby jste obdrželi arena body.
Body se rozdělují podle vašeho arena ratingu (čím víc rating a čím větší tým 2v2, 3v3, 5v5 tím víc bodů), který získáváte výhrami proti cizím týmům a prohrami ho však ztrácíte(ale jen Rated zápasy). Počet bodů, který dostanete za váš rating je složitý. Můžete si pořídit nějaké početní makro nebo se spíš nechte překvapit na vyhodnocení kolik bodů vám to dá :-). (Za 1500 rating je cca 300!)
 
<<  Lis 21  >>
 P  U  S  C  P  S  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

IP serveru:
109.123.220.25

Verze:
3.3.5.12340 WoTLK
Max. Uptime:
38d 3h 22m
Rates:
XP          3x
Ostatní   1x - 5x

Novinka

AKCE: Všichni hráči mají až do odvolání VIP účet, takže využívejte OFF-line GM pro usnadnění hry!!! Hlasujte v anketě! - Viz níže...

Validator XHTML & CSS | Copyright © 2009 by DreamServer
WoW server na Trinity emulátoru